Leyweg. 14.14. Veilig fietsen

Een lust voor het oog, zo’n prachtig, rood, strak geasfalteerd fietspad hier op de Leyweg.

Den Haag is de afgelopen jaren flink aan de slag gegaan om de fietser voorrang te geven. Zo worden meer mensen gestimuleerd om de fiets in plaats van de auto te pakken. Goed voor de luchtkwaliteit en goed voor de gezondheid. De komende jaren verwachten we zelfs dat het aantal fietsritjes met 20 tot 30% zal gaan toenemen.

Om die nieuwe fietsstroom in goede banen te leiden zullen we onze stadsinfrastructuur moeten wijzigen. Daarom komen er bijvoorbeeld veel meer fietsenstallingen bij. Dit om chaos van geparkeerde fietsen te voorkomen. En er komen dus steeds meer vrijliggende fietspaden bij. Als fietser hoef je dan niet bang te zijn van je sokken te worden gereden door een passerende auto.

Op deze foto is ook goed te zien dat de geparkeerde auto’s ook geen gevaar meer vormen, die staan aan de kant van de weg en een openslaande deur levert dus geen gevaar meer op voor de fietser.

De komende jaren is er er nog een hoop werk te verrichten. En ik ga daar hard mee aan de slag in de Gemeenteraad.

Heb je tips om het fietsklimaat te verbeteren? Laat het me dan vooral weten.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.